WEBINAR – Co, jak i kiedy? Czyli podstawy pooperacyjnego leczenia systemowego dla chirurgów piersi

24 listopada, 2023

zapraszamy do udziału w webinarze dot. najnowszych metod kwalifikacji do uzupełniającego leczenia systemowego pacjentów z wczesnym rakiem piersi.

Podczas wydarzenia porównamy wartość różnych testów molekularnych dla podjęcia decyzji terapeutycznych. Jednocześnie podzielimy się naszymi doświadczeniami z zastosowania testu Oncotype DX w codziennej praktyce Breast Cancer Unit.

Usłyszą Państwo również, na co szczególnie powinien zwrócić uwagę chirurg onkolog, prowadząc chorych na raka piersi otrzymujących hormonoterapię uzupełniającą.

Prelegentami webinaru zat. Co, jak i kiedy, czyli podstawy pooperacyjnego leczenia systemowego dla chirurgów piersi jest troje naszych ekspertów, tj.:
a) dr n. med. Joanna Kufel-Grabowska, Gdański Uniwersytet Medyczny
„Testy molekularne w diagnostyce wczesnego raka piersi (Onctotype DX, Mammaprint, liquid biopsy)”
b) dr hab. n. med. Piotr Pluta, Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi
„Od decyzji konsylium do wyniku badania Oncotype DX – przewodnik praktyczny”
c) dr hab. n. med. Prof. ICZMP. Ewa Kalinka, Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi
„Hormonoterapia i leczenie wspomagające we wczesnym raku piersi (Tamoxifen, inhibitory aromatazy, supresja jajników, protekcja incydentów kostnych) – przewodnik dla chirurgów.”

Wierzymy, że webinar dostarczy Państwu wartościowej wiedzy i pozwoli na poszerzenie kompetencji. Jego dodatkowym atutem będzie sesja Q&A, podczas której będzie mogli Państwo zadać pytania naszym prelegentom.

Serdecznie zapraszamy Państwa 30.11.2023 (czwartek) o godz.19.00

Program i rejestracja pod linkami:
STRONA WYDARZENIA
REJESTRACJA

SPONSOR WYDARZENIA | Exact Sciences

Exact Sciences to wiodący na świecie dostawca badań przesiewowych i testów diagnostycznych w kierunku raka, zatrudniający około 6500 pracowników, z siedzibą w Madison w stanie Wisconsin (USA), biurem międzynarodowym w Zug w Szwajcarii i bezpośrednią siedzibą w USA. Obecność w ponad 10 krajach.

Do naszych sztandarowych produktów należą Oncotype DX i Cologuard:
• Test Oncotype DX Breast Recurrence Score ma na celu ułatwienie podejmowania spersonalizowanych decyzji klinicznych niektórym pacjentom z inwazyjnym rakiem piersi we wczesnym stadium poprzez dostarczenie informacji o biologii konkretnego nowotworu. Jest to jedyny test predykcyjny stosowany we wczesnym stadium raka piersi, pozwalający określić, czy pacjentka może odnieść korzyść z chemioterapii. Test Oncotype DX został po raz pierwszy udostępniony w 2004 roku i skorzystało z niego ponad 1,5 miliona pacjentów na całym świecie.

• Cologuard to test oparty na DNA kału, przeznaczony do badań przesiewowych w kierunku raka jelita grubego u pacjentów w wieku 45 lat i starszych średniego ryzyka. Jest skuteczny, nieinwazyjny i zatwierdzony przez FDA. Test nie jest obecnie dostępny poza Stanami Zjednoczonymi.

Bazując na sukcesie testów Cologuard i Oncotype DX, firma Exact Sciences inwestuje w swoje projekty opracowywania innowacyjnych rozwiązań do stosowania przed, w trakcie i po diagnozie raka.

Opracowywane obecnie badanie krwi umożliwiające wczesne wykrywanie wielu nowotworów (MCED) może sprawić, że rutynowe badania przesiewowe pod kątem wielu typów nowotworów staną się rzeczywistością.

Pracujemy także nad rozwiązaniami w zakresie badań molekularnej choroby resztkowej (MRD), które mogą pomóc we wcześniejszym wykryciu wznowy nowotworu.