AKTUALNOŚCI

Zaproszenie na webinary!

18 stycznia, 2021

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszam na webinar pt. „Zastosowanie Zieleni Indocyjaninowej w Chirurgii”. Pierwsza część spotkania odbędzie się w dniu 30 stycznia i będzie dotyczyć raka gruczołu piersiowego, a druga część odbędzie się w dniu 5 lutego i będzie dotyczyć chirurgii przewodu pokarmowego.

Zieleń Indocyjaninowa i systemy jej wizualizacji w świetle podczerwonym znajdują coraz szersze zastosowanie w szeroko pojętych dziedzinach zabiegowych. W ramach proponowanych webinariów chcemy pokazać możliwości jej stosowania w różnych aspektach chirurgii. W chirurgii gruczołu piersiowego to kilka zastosowań: czyli wizualizacja węzłów wartowniczych jako alternatywa dla innych technik, ocena ukrwienia płatów przy rekonstrukcjach z tkanek własnych, czy wreszcie ocena witalności płatów skórnych przy podskórnych amputacjach piersi.                                                                 

W chirurgii przewodu pokarmowego zwrócimy szczególną uwagę na kwestię oceny ukrwienia zespoleń w kolejnych częściach przewodu, czyli kolejno przełyk, żołądek oraz jelito grube. Powiemy też o potencjalnym zastosowaniu w chirurgii trzustki oraz wątroby. Będzie to oczywiście wstęp do dalszych dyskusji w tym ciekawym rozwijającym się temacie na co dowodem jest funkcjonujące już światowe Towarzystwo Zieleni Indocyjaninowej w dziedzinach zabiegowych.

Zapraszam zatem jeszcze raz w imieniu Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej do udziału w tym ciekawym wydarzeniu naukowym.

prof. nadzw. dr hab. med. Dawid Murawa