AKTUALNOŚCI

WEBINAR – PICC-PORTY optymalna droga dostępu do naczyń u pacjentek chorych na wczesnego raka piersi

1 marca, 2021

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

W imieniu Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej, specjalistów Breast Unit w Białostockim Centrum Onkologii i własnym gorąco zapraszam na webinar: „ PICC-porty optymalna droga dostępu do naczyń u pacjentek chorych na wczesnego raka piersi poddawanych chemioterapii okołooperacyjnej”.

Komfort życia oraz jakość leczenia pacjentów jest najważniejszym celem naszej pracy w Białostockim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie. Nowoczesna onkologia wymaga od nas ograniczenia do minimum powikłań miejscowych związanych z chemioterapią pacjentek leczonych okołooperacyjnie z powodu raka piersi, dlatego też bezpieczny dostęp do dużych  naczyń żylnych staramy się zapewnić wszystkim pacjentkom w naszym ośrodku, jeszcze przed rozpoczęciem leczenia systemowego. Jednym ze sposobów zabezpieczenia długotrwałego dostępu naczyń, znajdujących powszechne zastosowanie w wielu sytuacjach klinicznych jest implantacja PICC-portu (peripherally inserted central catheters), pod kontrolą USG w 1/3 bliższej ramienia metodą micro Seldingera. Pionierem i chirurgiem z największym doświadczeniem w Europie w stosowaniu tej metody jest profesor Sergio Bertoglio z Uniwersytetu w Genui, gdzie miałem przyjemność zapoznania się i nauki tej metody implantacji portu.

Praktyczna wiedza dotycząca implantacji PICC-portu, możliwość poznania tej techniki w pierwszym ośrodku w Polsce stosującym powszechnie PICC porty, jak również prezentacja pacjentek korzystających z tego sposobu dostępu do naczyń będzie tematem webinaru na który serdecznie zapraszam wszystkie koleżanki i kolegów zajmujących się nowoczesnym leczeniem raka.

TERMIN: 05.03.2021 | GODZ. 16:00
STRONA WWW WEBINARU WRAZ Z REJESTRACJĄ

Serdecznie zapraszamy !


dr n. med. Leszek Kozłowski


dr n. med. Bogumiła Czartoryska – Arłukowicz