ŚRODA, 19 KWIETNIA 2023 | GODZ. 19:00

ZNACZNIKI TKANEK MIĘKKICH –
ZNACZENIE, RODZAJE I ZASTOSOWANIE

Serdecznie zapraszamy na webinar poświęcony tematowi „Znaczniki tkanek miękkich – znaczenie, rodzaje i zastosowanie”. Webinar skierowany jest do lekarzy i  specjalistów z dziedziny diagnostyki obrazowej oraz chirurgii, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat stosowania znaczników tkanek miękkich w diagnostyce chorób nowotworowych. Podczas webinaru omówimy wskazania do stosowania markerów w biopsjach pod kontrolą USG i stereotaktycznych, przedstawimy różne rodzaje znaczników tkanek miękkich oraz omówimy sposoby minimalizowania ryzyka ich wystąpienia. Webinar poprowadzą doświadczeni specjaliści z zakresu diagnostyki obrazowej oraz chirurgii. Mamy nadzieję, że webinar dostarczy Państwu wartościowej wiedzy i pozwoli na poszerzenie kompetencji w zakresie stosowania znaczników tkanek miękkich w diagnostyce chorób nowotworowych.

WEŹ UDZIAŁ W WEBINARZE

PROGRAM WYDARZENIA

BIOPSJA POD KONTROLĄ USG

Omówienie wskazań markera pod kontrolą USG
Przedstawienie nieoficjalnych rekomendacji dotyczących stosowania markerów
np. w przypadku zmian mniejszych niż 5 mm, zmian kierowanych do terapii neoadjuwantowej i podejrzanych zmian
Omówienie różnic w stosowaniu markerów między ośrodkami
Omówienie sposobów rozliczania markerów w ośrodkach

Dyskusja  –

BIOPSJA STEREOTAKTYCZNA

Omówienie wskazań do biopsji stereotaktycznej
Przedstawienie nieoficjalnych rekomendacji dotyczących stosowania markerów
np. w przypadku zmian mniejszych niż 5 mm i mikro zwapnień

Dyskusja  –

WYMAGANIA DOKUMENTACYJNE

Omówienie wymagań dokumentacyjnych dotyczących zakładania markera
– Przedstawienie karty BGPWP i druków informacyjnych i zaleceń dla świadczeniobiorców

– Wspólne podsumowanie i zakończenie webinaru –

Chcesz zadać swoje pytanie ?
Skorzystaj z formularza rejestracyjnego
i uzupełnij pole „Zadaj pytanie ekspertom”
lub prześlij je na adres monika@fundacjaptcho.pl

lek. Krzysztof Koziełek
dr hab. n. med.
Dawid Murawa, prof. UZ

lek. Krzysztof Koziełek

Specjalista Radiologii i Diagnostyki obrazowej, zapalony senolog z ponad 15 letnim doświadczeniem z zakresu diagnostyki, w tym inwazyjnej, gruczołu piersiowego. Założyciel kilku pracowni biopsji próżniowej, wykładowca i trener, aktualnie praktykujący w Szpitalu im Św. Jana Pawła II w Poznaniu i Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze.

prof. dr hab. n. med. Dawid Murawa

Dr hab. n. med. Dawid Murawa prof. UZ
Kierownik Katedry Chirurgii i Onkologii, Collegium Medicum, Uniwersytet Zielona Góra
Kierownik Kliniki Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze
Konsultant Naukowy Oddziału Chirurgii Ogólnej Szpitala w Środzie Wielkopolskiej
Past Prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej
Konsultant Wojewódzki ds. Chirurgii Onkologicznej w Województwie Lubuskim

Partner merytoryczny

BD (Becton Dickinson) jest czołową firmą na światowym rynku technologii medycznych,
która poprzez innowacyjne rozwiązania i produkty, przyczynia się do stworzenia zdrowszego świata.

Firma oferuje zaawansowane technologie i rozwiązania, które wspierają badania medyczne i genomiczne,
przyczyniają się do szybszego i bardziej precyzyjnego diagnozowania chorób zakaźnych
i nowotworów oraz usprawniają zarządzanie leczeniem pacjentów.

BD jest liderem w dziedzinie bezpieczeństwa pacjentów i pracowników opieki zdrowotnej,
dzięki swoim innowacyjnym produktom, które zapobiegają rozprzestrzenianiu się zakażeń
i zmniejszają ryzyko wystąpienia błędów medycznych.

Firma dostarcza również zaawansowany sprzęt do przeprowadzania procedur chirurgicznych
i interwencyjnych oraz oferuje innowacyjne rozwiązania dla osób z cukrzycą,
które pomagają w zarządzaniu chorobą i zapobieganiu powikłaniom.

Dzięki swojej wiodącej pozycji na rynku technologii medycznych, BD pomaga w tworzeniu zdrowszego świata
poprzez wspomaganie odkryć medycznych, diagnostyki i opieki zdrowotnej,
co pozwala na skuteczniejsze leczenie chorób oraz zapobieganie ich rozprzestrzenianiu się.