PIĄTEK, 28 MAJA 2021 | 19:00

NOWE ROZWIĄZANIA W ZASTOSOWANIU
ZIELENI INDOCYJANINOWEJ

SESJA SPONSOROWANA PRZEZ FIRMĘ

Dlaczego warto używać obrazowania fluorescencyjnego?

Techniki Zieleni Indocyjaninowej to nowe i co raz szersze możliwości zastosowania w Chirurgii Nowotworów. Niesamowity jest fakt, iż można odkrywać tak wiele punktów działania metody. Rok 2005 i pierwsze informacje na temat biopsji węzła wartowniczego. Dziś to w zasadzie kolejny dopuszczalny, alternatywny do radiokoloidu standard. Następne lata to odkrywanie zastosowania techniki w ocenie ukrwienia zespoleń w chirurgii przewodu pokarmowego oraz w chirurgii rekonstrukcyjnej. Dziś wiemy, że proste narzędzie pt: ICG zmniejsza ilość różnych powikłań, martwicy, nieszczelności, obecności przetok. Jakby było mało badacze „wymuszają” na metodzie kolejne zastosowania: obrazowanie zmian ogniskowych w wątrobie, uwidocznienie odpływu żółci, lokalizacja przytarczyc w trakcie operacji tarczycy. Czy coś jeszcze? Być może, bo co chwilę otrzymujemy wiele nowych informacji w światowym piśmiennictwie.

AGENDA WEBINARU

19:00 – 19:30 | SPY QP: DOŚWIADCZENA CHIRURGA ONKOLOGA
dr hab. n. med. Dawid Murawa | Wykład Sponsorowany STRYKER

19:30 – 19:40 | OCENA PROCENTOWA UKRWIENIA – CLINICAL DATA
dr hab. n. med. Dawid Murawa | Wykład Sponsorowany STRYKER

19:40 – 20:00 | PANEL DYSKUSYJNY

Każdy uczestnik webinaru otrzyma certyfikat uczestnictwa.

dr hab. n. med.
Dawid Murawa