CZWARTEK, 18 STYCZNIA 2024 | GODZ. 20:00

CHOROBY PIERSI I JAJNIKÓW –
WSPÓŁPRACA CHIRURGÓW I GINEKOLOGÓW ONKOLOGÓW
DLA OPTYMALIZACJI ŻYCIA KOBIET

Uwaga! Webinar jest przeznaczony dla osób upoważnionych do wystawiania recept i osób prowadzących obrót produktami leczniczymi,
w rozumieniu art. 52 ust. 2 pkt 6 ustawy z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne.

Patronat naukowy

Partner technologiczny

Fundacja Ptcho Logo

zapraszamy do udziału w webinarze zat. Choroby piersi i jajników- współpraca chirurgów i ginekologów onkologów dla optymalizacji życia kobiet.

Obszarami tematycznymi wydarzenia będą: Mastektomie zmniejszające ryzyko u pacjentek w różnych scenariuszach klinicznych; Zróżnicowany obraz raka piersi w obrazach USG z uwzględnieniem podtypów, cechy G oraz mutacji BRCA u pacjentek; Zaawansowany nowotwór jajnika u chorych – dlaczego zabieg tak radykalny?; Mniej znaczy więcej – dlaczego coraz mniejszy zakres chirurgii u chorych na wczesnego raka piersi?

Naszymi prelegentami są prof. dr hab. n. med. Paweł Knapp; prof. dr hab. n. med. Agnieszka Kołacińska-Wow, członkini Zarządu PTChO; dr hab. n. med. Dawid Murawa, prof. UZ, Past-Prezes PTChO oraz członek Zarządu Fundacji oraz dr n. med. Paweł Guzik.

Wierzymy, że webinar dostarczy Państwu wartościowej wiedzy i pozwoli na poszerzenie kompetencji zawodowych.

Serdecznie zapraszamy Państwa w czwartek 18.01.2024 na godz.20.00.

PLAN WARSZTATÓW

20:00 – 20:20 | MASTEKTOMIE ZMNIEJSZAJĄCE RYZYKO U PACJENTEK W RÓŻNYCH SCENARIUSZACH KLINICZNYCH
prof. dr hab. n. med. Agnieszka Kołacińska-Wow

20:20 – 20.40 | ZRÓŻNICOWANY OBRAZ RAKA PIERSI W OBRAZACH USG Z UWZGLĘDNIENIEM PODTYPÓW,
CECHY G ORAZ MUTACJI BRCA U PACJENTEKEL DYSKUSYJNY
dr n. med. Paweł Guzik

20:40 – 21:00 | ZAAWANSOWANY NOWOTWÓR JAJNIKA U CHORYCH – DLACZEGO ZABIEG TAK RADYKALNY?
prof. dr hab. n. med. Paweł Knapp

21:00 – 21:20 | MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ – DLACZEGO CORAZ MNIEJSZY ZAKRES CHIRURGII U CHORYCH NA WCZESNEGO RAKA PIERSI?
dr hab. n. med. Dawid Murawa, prof. UZ

21:20 – 21:30 |PANEL DYSKUSYJNY

dr n. med.
Paweł Guzik
prof. dr hab. n. med.
Paweł Knapp
prof. dr hab n. med.
Agnieszka Kołacińska-Wow
prof. dr hab. n. med.
Dawid Murawa

dr n. med. Paweł Guzik

Specjalista położnictwa i ginekologii w trakcie specjalizacji z ginekologii onkologicznej.
Zastępca Ordynatora w Klinicznym Oddziale Ginekologii i Położnictwa Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Rzeszowie.
Członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego; członek PTGiP; PTGO; PTU; EFSUMB; Członek Zarządu Sekcji Senologii PTGiP.
Autor i współautor publikacji medycznych.
Wykładowca na licznych zjazdach i konferencjach naukowych.
Prowadzi autorskie wykłady i szkolenia z zakresu diagnostyki ultrasonograficznej piersi oraz ginekologii i położnictwa.

prof. dr hab. n. med. Paweł Knapp

Specjalista ginekologii i położnictwa, specjalista onkologii ginekologicznej. Jest kierownikiem Uniwersyteckiego Centrum Onkologii w Białymstoku Szpitala Uniwersyteckiego oraz profesorem w Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku.
Uznawany w chwili obecnej za jeden z autorytetów w operacyjnym leczeniu raka jajnika, raka endometrium oraz innych nowotworów z zakresu ginekologii onkologicznej, a także laparoskopowym leczeniu schorzeń ginekologicznych. Kierowane przez niego Uniwersyteckie Centrum Onkologii jako pierwsze w Polsce otrzymało dwa prestiżowe europejskie certyfikaty potwierdzające wysoki standard operacyjnego leczenia raka jajnika oraz raka endometrium.
Jest członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej. W latach 2019 – 2021 jako jedyny Polak pracował w Zarządzie Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej; członek International Gynaecologic Cancer Society.

Prof. dr hab. Paweł Knapp praktykował i poszerzał swoją wiedzę naukową oraz kliniczną w prestiżowych ośrodkach medycznych na całym świecie, między innymi w Memorial Sloan-Kattering Cancer Center w Nowym Jorku, na University of California – UCI Medical School of Medicine, w klinice University of Charite w Berlinie, a także na uniwersytetach w: Szwecji, Francji, Czechach, Niemczech i Belgii. Jest autorem bądź współautorem licznych publikacji naukowych, rozdziałów w podręcznikach ginekologii onkologicznej, a także uczestnikiem szeregu konferencji specjalistycznych oraz niezliczonych kursów i szkoleń pokrywających pełen zakres nowoczesnych metod diagnostyki i leczenia w ginekologii, ginekologii onkologicznej.

prof. dr hab n. med. Agnieszka Kołacińska-Wow

Europejski certyfikowany chirurg piersi pod auspicjami BRESO i Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej, członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej.
Egzaminator w zakresie Europejskiego Egzaminu Chirurgii Piersi. Kształciła się w zakresie chirurgii piersi w Europie, Azji i obu Amerykach.
Prowadzi działalność pro bono dla organizacji pacjenckich.

prof. dr hab. n. med. Dawid Murawa

Dr hab. n. med. Dawid Murawa prof. UZ
Kierownik Katedry Chirurgii i Onkologii, Collegium Medicum, Uniwersytet Zielona Góra
Kierownik Kliniki Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze